1. postava z Odstínů života

Alex

alex-avital

Celé jméno: Alexandrina Chelsea Avital
Přezdívka: Alex, Lex, Hvězda, Irene
Status: Spasitelka
Výška: 168 cm
Vlasy: kaštanově hnědé, mikádo
Oči: ocelově šedé
Oblíbená zbraň: dvě Sai
Speciální síla: regenerace, přenosy, hojení, manipulace s myslí
Poprvé v knize: Odstíny života - Prolog

Alex, celým jménem Alexandrina Chelsea Avital, se narodila 6. listopadu l986 v Chicagu v americkém státě Illinois. Když jí bylo 10, její matka podlehla dlouhému boji s rakovinou a Alex zůstala sama se starší nevlastní sestrou Kaytlin a otcem, který věčně pracoval a myslel si, že materiální hodnoty dokážou jeho dcerám nahradit nedostatek lásky. Díky tomu z Alex vyrostla rozmazlená a panovačná slečinka, zvyklá dostat co a kdy si zamane. V den jejích 19 narozenin se její idylka rozplyne, když je postřelena hlavou Chicagského gangu, a svým zraněním podléhá v náručí svého dlouholetého přítele Scotta těsně před příjezdem sanitky.

Necelé tři roky po své smrti je Alex přivedena zpět k životu, aby se stala božskou bojovnicí, Spasitelkou, jejíž příchod byl předurčen v dávném Proroctví. Brzy pochopí, že život, jak ho znala, je nenávratně pryč, a že i přes veškeré svoje snahy nedokáže svému osudu utéct. To jí ovšem nebrání si při sebemenší zámince vylévat zlost na jednom z bohů, Williamovi, který jí byl přidělen jako mentor a rádce, a který je opředen pavučinou polopravd a tajemství do takové míry, že nikdy nevíte, co od něj vlastně čekat. Když se po dlouhém nátlaku Alex konečně rozhodne přijmout svůj úděl a bojovat se zlem na plný úvazek, opustí rovněž svoje místo na okraji společnosti a přidá se ke skupině lovců, kteří by jí v cestě za jejím cílem mohli být nápomocni. Ani na okamžik ovšem nesmí zapomenout, že její tajemství je příliš cenné, než aby mohlo být prozrazeno. A pokud ho chce udržet naživu, musí si udržovat bezpečnostní odstup i od člověka, který dokázal znovu probudit její mrtvé srdce.

Alex je vysoká 168 centimetrů, má kaštanově hnědé vlasy střižené na mikádo a ocelově šedé oči. Její kůže je bledší, než bývala za jejího života, což je zapříčiněno pomalejším krevním oběhem a nepotřebou kyslíku. Za levým uchem má vypálenou Williamovu značku, čímž se natrvalo upsala silám dobra. Bohové jí také propůjčili spoustu nadpřirozených schopností, např. regeneraci, hojení, přenosy nebo manipulaci s cizí myslí.

Alex je paličatá, výbušná a často se vrhá do věcí bez přemýšlení, což jí nejednou přineslo spoustu problémů. Od svého návratu mezi živé se stala královnou sarkasmu a jedovatých poznámek a víc než cokoli jiného si užívá právě rýpání do druhých. Nesnáší, když jí někdo rozkazuje, okatě ignoruje cizí pravidla a občas se neřídí ani vlastními. Snaží se tvářit nedotknutelně, ale ve skutečnosti v ní dřímá citlivá dušička, která si vyčítá každý jeden život, který nedokázala zachránit.

Zdroj: http://odstinyzivota.ic.cz/

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Comments are closed.